O blogu

Co myślisz słysząc słowa „dotacje unijne” albo „fundusze unijne„? Zapewne w Twoje głowie pojawia się myśl „udało się, otrzymałem dotację. Teraz czas na zakupy i inwestycje”.  Otóż nie! To nie takie proste!

Uzyskanie dotacji to dopiero początek długiej drogi, która Cię czeka! Teraz zaczniesz naprawdę ciężko pracować. Tysiące stron ustaw i rozporządzeń, setki stron wytycznych i sprzecznych interpretacji, dziesiątki stron umów, niezliczone załączniki i instrukcje….. a Ty w samym środku tego wszystkiego. I to Ty musisz wszystko znać! Ty ze wszystkiego będziesz rozliczany! I jeszcze te kontrole szukające przysłowiowej „dziury w całym”.

Moim celem jest to, abyś był ponad to, abyś sprawnie przeszedł drogę od pozyskania dotacji do kompleksowej realizacji projektu. Chcę, abyś za pośrednictwem tego bloga dowiedział się m.in.:

– jak przygotować się do realizacji projektu i jak bezproblemowe zrealizować projekt;

– na co zwrócić uwagę (na czym musisz się skupić, a co jest dla Ciebie mniej ważne);

– jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów;

– jak uniknąć najkosztowniejszych błędów;

– jak przygotować się do kontroli projektu;

– w jaki sposób skutecznie bronić swych praw oraz interesów przed urzędami i sądami itp.

Doradztwo prawne dla kilkunastu firm w blisko 360 projektach unijnych o globalnej wartości ponad 350 milionów złotych, tysiące zaopiniowanych umów, dziesiątki pozytywnie  zakończonych kontroli – wszystko to stało się inspiracją do stworzenia pierwszego w Polsce bloga poświęconego problematyce pozyskiwania dotacji i realizacji projektów UE. Jest to bowiem zawiła tematyka, z którą zmagają się nie tylko prawnicy, ale w szczególności osoby i firmy pozyskujące dotacje oraz realizujące projekty UE.

Chcę, aby ten blog był dla Ciebie źródłem najważniejszych informacji dotyczących pozyskiwania dotacji oraz realizacji projektów UE.

Pamiętaj, że jeżeli zajdzie taka potrzeba – chętnie pomogę Ci znaleźć optymalne rozwiązanie Twojego problemu.

 

Miłej lektury!

Mateusz Toruń